KAĞIT-KARTON ATIĞI

PLASTİK ATIK

Türlerine göre ayrılan geri dönüşebilen plastik atıklar kırma makinalarında küçük parçalara ayrılır. İşletmeler bu parçaları belli oranlarda hammadde ile karışıtırarak üretim işleminde kullanabildiği gibi tekrar eritip katkı maddeleri katarak ikici sınıf hammadde olarak da kullabilir.

METAL ATIK

Metaller kalitelerinden ödün vermeden sonsuz kez geri dönüştürülmektedir. Metal geri dönüşümü küresel ısınma tehdidini azaltan önemli faktörlerdendir. Üstelik bu süre boyunca ihtiyaç duyulan enerji, aynı metalin madenden çıkarılması için harcanan enerji miktarından daha azdır.

AHŞAP ATIK

Ahşap atık Geri dönüşüm tesislerinde işlenerek ve geri kazanımı sağlanarak tekrar ahşap eşya üretiminde kullanılır ve kaynakların israf olmaması sağlanır.

CAM ATIK

Cam kalite kaybı olmadan sonsuz defa geri dönüştürülebilir bir malzeme olması sebebiyle geri dönüşümü sağlanabilen atıklar arasında  çok önemli bir yere sahiptir. Cam atıkların geri dönüşümü ile bu atıklar hammadde haline gelir üretim sırasında ergitilerek tekrar kullanılır.

KOMPOZİT ATIK

Kompozit ambalaj malzemeleri en az iki farklı malzemenin (kağıt, plastik ve aluminyum) tam yüzeylerinin birleştirilmesi ile elde edilir. Farklı malzemelerin birbirleriyle kullanılmasındaki amaç dayanıklığının arttırmak, esnekliği arttırmak, ve malzemelerin kendilerine özgü özelliklerini

Talep Formu

İhtiyacınızı bize iletmek için aşağıda bulunan butona tıklayarak talep formu sayfamıza gidebilirsiniz.